Kokos panna cotta
Het is een wonderbaarlijk fenomeen: ik kan op één dag zowel loodzwaar als vederlicht zijn. Dit heeft niets met fysiek gewicht te maken, maar met gevoelsmatig gewicht. Ik leg het even uit.
Na mijn intensieve darmkankerbehandeling word ik nog elke drie maanden gecontroleerd. Die drie maanden gaan wel snel, maar niet onopgemerkt voorbij. Een aantal weken voorafgaand aan de controle begint de buikpijn. Korte tijd later ga ik de rechterzijde van mijn buikholte voelen, daar waar mijn lever zich ongeveer bevindt. Weer later krijg ik een kuchje. Kortom, ik krijg klachten op de route in mijn lichaam waarlangs de kanker zich uit zou zaaien als hij terug zou komen.
Vervolgens ga ik me zwaar voelen, elke dag voelt het of er meer gewicht op mijn schouders drukt. Tot ik bijna niet meer vooruitkom. Dan volgt al bijna de verlossing: de uitslag. En tot nu toe is die telkens goed, ik ben nog steeds ‘schoon’, zoals dat heet.
De euforie die ik voel als ik het goede nieuws verneem laat mijn loodzware gevoel op slag verdwijnen. De jubelstemming maakt me vederlicht, zo licht dat ik bijna opstijg. En dan herneemt het leven zijn gewone loop weer, tot een aantal weken voor de volgende controle.
Woensdag 26 februari is een dag van blijdschap en trots. Dan is mijn oudste kind jarig en verschijnt mijn jongste boek: Eten en leven met kanker. Een kookboek vol ervaringsverhalen, betrouwbare informatie en 80 eetlustopwekkende recepten. (Uitgeverij Becht)
Ik ben (helaas) niet de enige: 1 op de 2 mensen krijgt op een zeker moment in zijn leven kanker. En die andere ene krijgt er derhalve zijdelings mee te maken.
In mijn boek vinden zowel mensen met kanker als hun naasten informatie, steun en recepten. Vandaag deel ik uit dit boek het recept voor een zijdezachte kokos panna cotta met u. Hij is romig, zacht, licht en erg smakelijk. Ook als de eetlust je door een pijnlijke mond of keel, pijn of misselijkheid is vergaan.
Hoewel hij zonder extra’s al heel lekker is, eet ik hem bij voorkeur met wat aangelengde kleurrijke, lichtzure jam of vruchtenmoes.
Joke Boon
Ingrediënten voor 4-6 porties
Uit Leven & eten met kanker | © food styling: Annemieke Paarlberg © fotografie: Saskia Lelieveld
400 ml kokosmelk
100 ml (ongezoete soja)melk
75 g kristalsuiker
1 ½ tl vanille-extract
30 g maizena, losgeroerd met 40 ml water
Garnering: 4-6 el vruchtenmoes of vruchtenjam
Bereiding
Vul 4-6 kleine puddingvormpjes of kopjes (125 ml) met koud water. Breng de kokosmelk, melk, kristalsuiker en het vanille-extract in een pannetje tegen de kook aan. Voeg al roerend de losgeroerde maizena toe, breng aan de kook en laat op laag vuur 3-5 minuten zachtjes doorkoken.
Giet het water uit de puddingvormpjes of kopjes en vul ze met het warme mengsel. Dek de bovenkant af met een stukje vershoudfolie. Laat de panna cotta’s in de koelkast minstens 2 uur opstijven.
Stort ze voor serveren op een bordje en garneer naar smaak met vruchtenmoes of vruchtenjam.